Úvodní stránka » O plavecké škole

Kontakt

Mgr. Magda Vernerová
tel.: 604 895 756
e-mail: magda.vernerova@gmail.com

Barbora Vernerová
tel.: 603 893 332
e-mail: barbora.vernerova@gmail.com

 

 

 

 

 

             

O plavecké škole Rosnička

Plavecká škola ROSNIČKA je soukromým subjektem Mgr.Magdy Vernerové a Barbory Vernerové. Od 1.září 1996 působila v městském bazénu v Plzni na Slovanech. Na hlavní pracovní poměr bylo zaměstnáno pět učitelek plavání  a zvláště ve večerních hodinách vypomáhalo dalších pět dobrovolných cvičitelů. Všichni mají odpovídající speciální školení, které si průběžně doplňují o nové poznatky z odborné literatury. Máme propracovaný systém návaznosti výuky. V průměru prošlo různým druhem plaveckého výcviku ročně kolem 4500 dětí.

Ve školním roce 2015/2016 jsme zajišťovali plaveckou výuku pro děti z 34 mateřských škol a z 19 škol základních.

PŘESTO se vedení provozovatele městského bazénu na Slovanech, Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň, rozhodlo neprodloužit nám po dvacetileté úspěšné činnosti smlouvu nejen na malý bazén, ale neumožnit nám ani pokračovat ve výuce v jedné dráze velkého  bazénu!! 

Ve školním roce 2016/2017 pokračujeme v odpolední  výuce ve školním bazénu 33. základní školy ve Skvrňanech. Kurzy pro kojence a batolata budou v prostorách wellness Lokomotivy Plzeň na Slovanech.

Na shledanou s Vašimi dětmi i s Vámi  v jiných bazénech se těší ROSNIČKA


Pořádáme:

  • kurzy předplavecké výchovy pro děti od 6 měsíců do 4 let s rodiči
  • kurzy základního plavání pro děti od 4 let
  • kurzy zdokonalovacího plavání
  • kurzy kondičního plavání pro děti od 10 let
  • koupání dětí ve vanách v domácím prostředí s nácvikem správné manipulace s kojencem na suchu i ve vodě
  • individuální výuku v domácích bazénech
 
  • Kurzy probíhají vždy od září do ledna a od února do června v souladu se školním pololetím.

Cílem našich kurzů je seznámit děti s vodou, umožnit jim hravým způsobem přiměřeným jejich věku přirozený a radostný pohyb ve vodě a pozvolna je vést ke získání základních plaveckých dovedností.

Velký důraz klademe na nácvik sebezáchrany dítěte. V současné době, kdy přibývají domácí bazény a zahradní jezírka, je to zcela nezbytné.

Považujeme také za velmi důležité nácvik správné manipulace s kojencem, která respektuje přirozený fyzický vývoj dítěte a nezatěžuje zbytečně jeho pohybový aparát.

Naše kurzy patří mezi nejlevnější v České republice, ačkoliv jsou vedeny špičkovými, odborně způsobilými zaměstnanci Plavecké školy, kteří se své práci věnují s velkým zaujetím a mají vynikající vztah k dětem.

Plavecká škola úzce spolupracuje s dětskou lékařkou, která je dokonale obeznámena s problematikou plavání.

Galerie

thmb-
thmb-